|
Поред тога што је одличан ученик, добар друг и, без обзира на све, скроман и одмјерен, наш Лука ниже успјехе на такмичењима у каратеу, како на републичком, државном, тако и на међународном плану. Лука Гаћеша, ученик одјељења VI9 наше школе, освојио је бронзану медаљу на Балканском првенству које се одржало у Истанбулу, у Турској. Наступајући у саставу репрезентације Босне и Херцеговине, Лука је у категорији дјечака 12 година, кумите +52 кг, по други пут стигао до бронзаног одличја.
Лука је троструки првак Босне и Херцеговине, а ово му је друга медаља са Балканског првенства, након бронзаног одличја освојеног 2024. године. Поносни смо на Лукине успјехе. Честитамо му од срца и навијамо за њега у наредним такмичењима на којима, сигурни смо, успјех неће изостати. Текст: Свјетлана Тубић, одјељењски старјешина VI9 У суботу, 23. маја 2026. године, у ЈУ ОШ „Вук Стефановић Караџић“ у Бањој Луци, одржано је Републичко такмичење из физике за ученике основних школа, које је окупило најуспјешније младе физичаре из свих крајева Републике Српске.
Нашу школу на овом значајном такмичењу, у пратњи ментора наставнице Сандре Копреновић, представљао је ученик VIII 7 Дамјан Јелисић, заузевши 9. мјесто и показавши завидно знање, труд и упорност у области физике. Учешће на Републичком такмичењу представља велики успјех како за ученика, тако и за нашу школу, јер је сам пласман међу најбоље ученике Републике Српске резултат преданог рада, континуираног учења и љубави према науци. Дамјан је својим знањем и залагањем достојно представљао нашу школу и показао да се труд и рад увијек препознају и вреднују. Честитамо Дамјану и ментору наставници Сандри Копреновић, на оствареном резултату и желимо им још много лијепих резултата на будућим такмичењима. У суботу, 16. маја 2026. године, у организацији Републичког педагошког завода Републике Српске, одржано је Републичко такмичење из математике за ученике осмог и деветог разреда. Домаћин је била ЈУ ОШ "Иво Андрић" у Бањој Луци, која је својим гостопримством такмичење учинила незаборавним. Нашу школу представљала су два ученика, Вања Вујасиновић и Нина Јевђенић. Након трочасовног рјешавања изазовних задатака, наши ученици су остварили запажене резултате. Вања је освојио треће мјесто у категорији осмог разреда, чиме је обезбиједио пласман на Олимпијаду Босне и Херцеговине која ће бити одржана у Сарајеву. У категорији деветог разреда, Нина Јевђенић је освојила 18. мјесто.
Честитамо Вањи и Нини, као и наставницама Данијели Сантрач и Дарији Мићић које су биле њихови ментори, а Вањи желимо много среће у даљем такмичењу. На 28. Међународној изложби идеја, иновација и стваралаштва “ИНОСТ МЛАДИХ 2026” жири је прегледао 502 рада од 622 аутора, и на основу постојећих критеријума додијелио је укупно 207 признања. На изложби су представљени радови иноватора (из удружења, савеза, асоцијација и појединаца), ученика (по темама за школе), студената и наставника из Републике Српске (БиХ), сусједних и других земаља а ученици и наставници наше школе су освојили сљедећа признања:
ДИПЛОМУ СА ЗЛАТНОМ ПЛАКЕТОМ: • Експонат: Тренажер – Михајло Дерајић, Младен Марковић и Страхиња Врањеш (ментор Петар Бабић); • Бизнис план: „NEXUM“ – Горан Гајић; • Интернет страница: Свјетски водич – Авантура кроз континенте – Дане Јефтенић и Ђорђе Ритан; ДИПЛОМУ СА СРЕБРНОМ ПЛАКЕТОМ: • ПП презентација: Дигитално учење – Дуња Карановић; СПЕЦИЈАЛНЕ ДИПЛОМЕ: • Литерарни рад: Чекати или постати Годо – Наташа Никитовић; • Идејни пројекат: Породична кућа – Горан Гајић; ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉИ МЕНТОР: • Синиша Каламанда У суботу, 25. 4. 2026. године, одржано је Регионално саобраћајно-образовно такмичење ученика основних школа Републике Српске ”Дјеца у саобраћају 2026”. Нашу школу представљали су ученици чланови саобраћајне секције Катја Марић, Лаура Тадић, Данијел Кнежић и Јаков Слијепчевић у пратњи наставнице Сандре Јотић. Ученици су освојили друго мјесто. Такмичење обухвата теоретски дио, односно провјеру познавања саобраћајних прописа путем теста и практични дио који се односи на вожњу бициком на полигону спретности. Након регионалног, слиједи републичко такмичење које ће се одржати 3. и 4. јуна 2026. године у Бањи Врућици код Теслића. Честитамо ученицима на постигнутом резултату. У ЈУ ОШ „Бранко Ћопић“ у Бањој Луци, у суботу 25. априла 2026. године, одржано је Регионално такмичење из физике на којем је учествовало осам ученика наше школе. Ученици су показали висок ниво знања, одговорност и озбиљан приступ раду, остваривши веома добре резултате. Нашу Школу представљали су: Андреа Малбашић (VII 3), Андрија Тривић (VII 8), Матија Антуновић (VII 1), Андреа Топић (VIII 3), Дамјан Јелисић (VIII 7), Петар Ђоковић (VIII 2), Дуња Карановић (IX 9) и Теодора Милојевић (IX 7). У конкуренцији ученика седмог разреда Андрија Тривић освојио је друго мјесто, Андреа Малбашић четврто мјесто, док је Матија Антуновић заузео пето мјесто. Међу ученицима осмог разреда најбољи резултат остварио је Дамјан Јелисић освајањем другог мјеста, Андреа Топић пласирала се на десето мјесто, а Петар Ђоковић на тринаесто мјесто. У категорији деветог разреда Теодора Милојевић заузела је десето мјесто, док је Дуња Карановић била дванаеста. Ученици су на такмичењу учествовали у пратњи наставнице физике Сандре Копреновић. Честитамо свим ученицима на постигнутим резултатима, уложеном труду и достојном представљању школе, као и наставници на посвећеном раду и припреми. Желимо им много успјеха у даљем раду и будућим такмичењима. На Градском стадиону у Бањој Луци, у понедјељак, 6. априла 2026. године, одржано је Регионално такмичење у атлетици у оквиру Малих олимпијских игара Републике Српске. Ученици наше школе и овога пута су својим трудом, залагањем и спортским духом остварили лијепе резултате и достојно представили своју школу. Резултати: У дисциплини трчање на 100 метара прво мјесто освојила је Стела Змијањац (VI7), док је друго мјесто припало Теодори Косић (IX9). У дисциплини скок у даљ Наталија Миљатовић (VIII1) освојила је прво мјесто. У трци на 800 метара, Александар Золак (VI4) био је пети. У дисциплини бацање кугле, Дуња Карановић (IX9) заузела је шесто мјесто, Честитамо нашим ученицима на постигнутим резултатима и желимо им много среће и успјеха на Републичком такмичењу, на које су се заслужено пласирали. Сродна вијест: Успјех ученика наше школе на Општинском такмичењу у атлетици / 27. март 2026. У суботу, 21. 3. 2026. године, у ЈУ ОШ "Геогри Стојков Раковски" одржано је Регионално такмичење из математике.
Наши ученици остварили су сљедећи резултате: 8. разред Вања Вујасиновић 5. мјесто, ментор: Данијела Сантрач 9. разред Нина Јевђениц 9. мјесто, ментор: Дарија Мићић Никола Брестовац 19. мјесто, ментор: Дарија Мићић На основу остварених резултата, РПЗ је позвао Нину Јевђенић и Вању Вујасиновића да учествују на Републичком такмичењу. Честитамо ученицима и њиховим менторима и ћелимо им пуно успјеха. У оквиру Малих олимпијских игара Републике Српске, на Градском стадиону у Бањој Луци, у сриједу, 25. марта 2026. године, одржано је Општинско такмичење у атлетици на којем су ученици наше школе остварили запажене резултате. Посебно су се истакле ученице у дисциплини трчање на 100 метара, гдје су освојиле прва два мјеста. Прво мјесто освојила је Стела Змијањац (VI7), док је друго мјесто припало Теодори Косић (IX9). Још један изузетан резултат остварен је у дисциплини скок у даљ за дјевојке, у којој је Наталија Миљатовић (VIII1) освојила прво мјесто, показавши одличну технику и спремност. У конкуренцији момака, у трци на 800 метара, Александар Золак (VI4) освојио је друго мјесто. У дисциплини бацање кугле за дјевојке, Дуња Карановић (IX9) је освојила треће мјесто, доприносећи укупном успјеху школе. Остварени резултати представљају велики успјех за нашу школу и потврду труда, залагања и спортског духа наших ученика.Ученицима који су се пласирали на Регионално такмичење желимо пуно успјеха. У петак, 20. марта 2026. године, у ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ у Бањој Луци одржано је Регионално такмичење из географије. На такмичењу је учествовало 27 екипа из 23 основних школа. Нашу школу представљале су две екипе: екипа IX9 коју чине ученице Дуња Карановић, Емилија Голац и Анастасија Шешић, које су освојиле 4. мјесто и екипа IX1 коју чине ученици Павле Јонаш, Никола Врањковић и Данило Панић, који су освојили 13. мјесто. Честитамо нашим ученицима на учешћу, уложеном труду и достојанственом представљању школе, као и наставници Мирјани Бургић и Бранки Тадић које су их припремале за ово такмичење.
Општинско такмичење из информатике одржано је у суботу, 7. марта 2026. године, у ЈУ ОШ „Свети Сава“ у Бањој Луци. На такмичењу је учествовало 30 ученика из 20 основних школа. Нашу школу представљала су два ученика: Максим Куколеча, ученик VIII разреда, освојио је 10. мјесто, док је Горан Гајић, ученик IX разреда, завршио без пласмана.
Честитамо нашим ученицима на учешћу, уложеном труду и достојанственом представљању школе, као и наставници Наташи Попржен која их је припремала за ово такмичење. У суботу, 14. марта 2026. године, у нашој школи, одржано је Општинско такмичење из српског језика и језичке културе за ученике седмог разреда. Такмичење је организовано у складу са Календаром такмичења за школску 2025/26. годину, у организацији Републичког педагошког завода Републике Српске. Такмичењу је приступио 41 ученик из 22 основне школе.
На такмичењу су ученици показали знање из граматике, правописа и језичке културе, као и способност правилне употребе српског језика. Ученици који су остварили најбоље резултате
У суботу, 14. марта 2026. године, у ЈУ ОШ „Ђура Јакшић“ у Бањој Луци, одржано је Општинско такмичење из физике за ученике 7, 8. и 9. разреда. Ученици наше Школе, у пратњи ментора Сандре Копреновић, узели су учешће у такмичењу и остварили запажене резултате, показавши добро знање и велики труд у области физике.
Резултати ученика седмог разреда: Матија Антуновић (VII1) 3. мјесто (83 бода), Андрија Тривић (VII8) 8. мјесто (68 бодова), Андреа Малбашић (VII3) 14. мјесто (54 бода). Резултати ученика осмог разреда: Андреа Топић (VIII3) 2. мјесто (90 бодова), Дамјан Јелисић (VIII7) 10. мјесто (74 бода), Петар Ђоковић (VIII2) 11. мјесто (71 бод). Резултати ученика деветог разреда: Дуња Карановић (IX9) 10. мјесто (50 бодова), Теодора Милојевић (IX7) 16. мјесто, Василије Митровић (IX9) 32. мјесто. Честитамо ментору и ученицима на учешћу, постигнутим резултатима и уложеном труду, а посебно честитамо ученицима, који су се пласирали на Регионално такмичење. На Републичком такмичењу, одржаном у суботу, 28. фебруара у Добоју, наша ученица Ана Маџар (V4) остварила је изузетан успјех. Ана је освојила 2. мјесто на партеру и 3. мјесто на греди, показавши висок ниво припремљености, талента и спортског духа. Овај резултат представља велики понос за нашу школу и потврду преданог рада и труда који Ана улаже у спортске активности.
Честитамо Ани на одличном успјеху и желимо јој још много медаља и спортских достигнућа у будућности! Дана 28. 2. 2026. године у Основној школи "Иван Горан Ковачић" одржано је Општинско такмичење из математике за ученике петог разреда. Нашу школу представљала су четири ученика. Посебно истичемо сјајан резултат ученика V7, Михајла Цвијановића, који је заузео високо пето мјесто. Овим пласманом Михајло се сврстао у сам врх младих математичара наше општине. Запажено учешће остварили су и наши остали представници: Дуња Божић V4 (24. мјесто), Марко Шукало V4 (28. мјесто) и Ивана Андрић V7 (43. мјесто). Честитамо нашим ученицима на показаном знању и достојном представљању школе на такмичењу. Желимо им много среће у даљем раду!
У суботу, 28. фебруара 2026. године, у ЈУ ОШ „Иван Горан Ковачић“ Бања Лука одржано је Општинско такмичење из математике. Нашу школу представљали су сљедећи ученици:
8. разред: Вања Вујасиновић, Марија Вукоје, Михаил Дошеновић. 9. разред: Нина Јевђенић, Никола Брестовац, Никша Марић. На основу остварених резултата, на сљедећи ниво-Регионално такмичење позвани су сљедећи ученици: Вања Вујасиновић, Нина Јевђенић и Никола Брестовац. Наведеним ученицима желимо много среће у наредним такмичењима. У Спортској дворани „Младост“ у Приједору, 26. и 27. фебруара 2026. године, одржано је Републичко такмичење у футсалу, које се игра у оквиру Малих олимпијских игара Републике Српске. Овај велики спортски догађај окупио је најбоље школске екипе – побједнике шест регија, распоређене у двије такмичарске групе.
Наша школа остварила је изузетан успјех освојивши 1. мјесто и титулу републичког шампиона. До златне медаље наши ученици су дошли стрпљиво, пожртвовано и заслужено, након сјајних игара током читавог турнира. Такмичећи се у групи „А“, наша футсал екипа остварила је двије убједљиве побједе: против ЈУ ОШ „Козарац“ из Козарца резултатом 6:1 и против ЈУ ОШ „Вук Стефановић Караџић“ из Добоја резултатом 3:0. У финалној утакмици наши ученици су, показавши зрелост, сигурност и велико срце, савладали екипу ЈУ ОШ „Ристо Пророковић“ из Невесиња и заслужено се попели на највише постоље. Посебно нас радује што су појединачне награде такође припале нашим ученицима: Никола Црнадак (IX5) проглашен је за најбољег стријелца, док је Јован Тривуновић (IX5) понио титулу најбољег играча такмичења. Ова признања додатно свједоче о квалитету, труду и таленту наше екипе. Током оба такмичарска дана красили су их борбеност, тимски дух и лијепо спортско понашање. Посебно нас радује што су, поред спортског знања и вјештина, достојанствено представљали нашу школу и свој град, остављајући снажан утисак и као спортисти и као млади људи. Од срца честитамо нашим ученицима и наставнику-ментору Александру Павловићу на овом великом успјеху и поносу који су донијели школи. Желимо им још много спортских побједа и успјеха у будућности! У Бањој Луци је у недјељу, 22. фебруара 2026. године, у оквиру Малих олимпијских игара Републике Српске, одржано Регионално такмичење из гимнастике, на којем су ученици основних школа показали завидно знање, спретност и спортски дух. Посебан успјех остварила је ученица V4, Ана Маџар, која је освојила чак двије медаље. У дисциплини партер заузела је друго мјесто, док је у дисциплини греда освојила треће мјесто. Овим резултатима Ана је потврдила свој таленат, предан рад и упорност, те на најљепши начин представила своју школу.
Републичко такмичење из гимнастике биће одржано већ у суботу у Добоју, гдје ће се најбољи такмичари борити за нове успјехе. Ани желимо много среће и успјеха на предстојећем такмичењу! Републичко финале, у шаху, које се игра у оквиру Малих олимпијских игара РС, одржано је 7. фебруара 2026. године, у Бијељини, а на овом престижном такмичењу учествовала је наша школска екипа као побједник бањалучке регије. Ученици су, у хотел „Дрина“, стигли у петак 6. фебруара 2026. године у поподневним часовима. Након вечере прошетали су градом упознавши главне знаменитости овог семберског града, а након доручка посјетили су Музеј "Семберија". Услиједио је свечани дефиле, представљање екипа учесница Републичког финала, кратак пригодни програм и отварање такмичења. Након тога, у 11. 00 часова започело је такмичење, које се завршило око 16.00 часова. Услиједила је додјела диплома и медаља, затварање такмичења и заједнички ручак након чега је наша шаховска екипа кренула кући.
Екипа наше Школе такмичила се без једног стандардног и веома важног играча (изостао због болести Вук Кршић), а у три партије и без другог стандарног играча те је за екипу наступало резервни играч. Упркос тим околностима, наши ученици су показали борбеност, спортски дух и залагање, те су, на крају, заузели пето мјесто. Посебно се истакао Алексеј Бањац (VI9), који је остварио изузетан индивидуални резултат – без пораза у пет одиграних мечева, са укупно 4,5 освојена поена, што представља један од најбољих појединачних резултата на такмичењу. За нашу шаховску екипу наступили су: Себастиан Чолић (IX9), Алексеј Бањац (VI9), Марија Вукоје (VIII8), Филип Кршић (VI3), Јован Момчиловић (V8) и Дуња Карановић (IX9). Екипу је предводио водитељ шаховске секције вјероучитељ Драган Ђурић, а посебно је значајно истакнути да је ово први пут да се наша шаховска екипа пласирала на Републичко финале. Општи утисак је да је такмичење прошло у одличној организацији и атмосфери, лијепом дружењу и другарству, а ученици су изразили велико задовољство условима смјештаја и квалитетом хране, што је значајно допринијело пријатној атмосфери током боравка и такмичења. Посебну захвалност упућујемо оцу Драги Пајкановићу, који је, до 2018. године, водио шаховску секцију у нашој Школи, а који је и овога пута пружио подршку ученицима, сносивши дио трошкова учешћа на такмичењу. Честитамо нашим шахистима и њиховом ментору на овом важном резултату и достојном представљању школе на Републичком финалу. Регионално такмичење у футсалу одржано је у четвртак, 5. фебруара 2026. године, у Челинцу. Учествовало је 12 екипа. Наша школска футсал екипа остварила је изузетан успјех освојивши прво мјесто, чиме је обезбиједила пласман на Републичко такмичење. Током читавог турнира наши ученици су показали изузетну борбеност, тимски дух и висок ниво игре. Посебно се истакао ученик IX5 наше школе Јован Тривуновић, који је проглашен за најбољег играча такмичења. Честитамо нашој футсал екипи и њиховом ментору Александру Павловићу на освојеном злату и желимо им пуно успјеха на предстојећем Републичком такмичењу! Регионално такмичење, бањолучке регије, у рукомету одржано је 5. фебруара 2026. године, у спортској дворани „Центар“ у Бањој Луци, у организацији Техничке школе Бања Лука. На такмичењу су учествовале четири школске рукометне екипе. Ученици наше школе остварили су запажен резултат освојивши треће мјесто и бронзану медаљу. Честитамо нашим ученицима и њиховом ментору на борбености, спортском духу и оствареном успјеху.
Лига такмичење у футсалу основних школа града Бања Лука, које се одржавало у оквиру Малих олимпијских игара Републике Српске за школску 2025/2026. годину, након два мјесеца интензивних утакмица успјешно је завршено у Спортској дворани „Центар“.
Женска и мушка футсал екипа наше школе оствариле су запажене резултате и још једном достојно представљали своју школу у јакој конкуренцији бањалучких основних школа. Женска футсал екипа наше школе, након одличних наступа у групној фази и завршници такмичења, освојила је друго мјесто, показавши висок ниво игре, тимског духа и спортског понашања. У завршном дану такмичења, који је одржан 18. децембра 2025. године у Спортској дворани „Центар“, са почетком у 9 часова, ученице наше школе наступиле су у финалној утакмици против екипе ЈУ ОШ „Бранко Ћопић“. Финални меч завршен је неријешеним резултатом 2 : 2, након чега је побједник одлучен извођењем пенала, гдје је екипа ЈУ ОШ „Бранко Ћопић“ била успјешнија резултатом 3 : 1, а наша екипа је освојила друго мјесто. Посебно признање припало је нашој ученици Матеи Ђекић, која је проглашена за најбољег стријелца такмичења у конкуренцији ученица. Мушка футсал екипа наше школе остварила је одличан резултат већ у групној фази такмичења, наступајући у Групи Г, коју је завршила на првом мјесту са 7 бодова и гол-разликом +5. Сигуран пласман из групе омогућио је нашим ученицима наставак такмичења у нокаут фази, гдје су изборили пласман у финале. У финалној утакмици завршног дана, наша футсал екипа састала се са екипом ЈУ ОШ „Јован Цвијић“ и након борбене и неизвјесне утакмице поражена је резултатом 2 : 1, чиме је освојили друго мјесто у градској лиги. Додатно признање за нашу школу представља награда за најбољег голмана такмичења, коју је освојио наш ученик Давид Гајић, показавши изузетну сигурност током цијелог такмичења. Честитамо нашим ученицима и наставницима на постигнутим резултатима и достојном представљању школе, уз жељу да своје успјехе наставе и на Регионалном такмичењу. Два друга мјеста, најбољи стријелац и најбољи голман такмичења – резултати су којима можемо бити изузетно поносни! Вијест припремио уредник школског веб-сајта Завршена је Лига такмичења основних и средњих школа града Бање Луке „Никола Брацо Павлишин" за школску 2025/2026. годину, коју је организовао Савез за школски спорт Бања Лука, под покровитељством Града Бања Лука и Министарства породице, омладине и спорта Републике Српске.
Ученици наше школе остварили су одличан успјех, освојивши друго мјесто у обје категорије. Женска екипа, коју је водила наставница Аријана Божић, окитила се сребрном медаљом, а ученица Теодора Милојевић проглашена је за најбољег голмана турнира. И мушка екипа, под стручним вођством наставнице Иване Шалић, заузела је друго мјесто, док је ученик Милош Грбић добио признање за најбољег голмана такмичења. У овогодишњој рукометној лиги учествовале су 33 основне и средње школе и одиграно је 77 утакмица. Честитамо свим ученицима на постигнутим резултатима, показаном спортском духу, залагању и тимском раду, као и наставницама на посвећеном раду и успјешном вођењу екипа. Коначан пласман – дјевојчице: мјесто – ЈУ ОШ „Бранко Ћопић" мјесто – ЈУ ОШ „Бранко Радичевић" мјесто – ЈУ ОШ „Борисав Станковић" Коначан пласман – дјечаци: мјесто – ЈУ ОШ „Георги Стојков Раковски" мјесто – ЈУ ОШ „Бранко Радичевић" мјесто – ЈУ ОШ „Вук Стефановић Караџић" Вијест припремио уредник школског веб-сајта У нашој школи, у четвртак 11. децембра 2025. године, одржано је Регионално такмичење у шаху за регију Бања Лука, које се игра у оквиру Малих олимпијских игара Републике Српске. Учествовали су ученици из три школе:
ЈУ ОШ „Десанка Максимовић“ Рибник, ЈУ ОШ „Свети Сава“ Доњи Смртићи, ЈУ ОШ „Бранко Радичевић“ Бања Лука. Такмичење је протекло у великом спортском духу, уз изузетно напете, али фер партије младих шахиста. Присутне је, најприје поздравио директор наше школе Синиша Рендић, пожеливши ученицима добру игру, мирну руку и мудре потезе. Након директора, учесницима су се обратили: Горица Билак Моцоња, предсједник Савеза за школски спорт Републике Српске, Велибор Видовић, координатор Малих олимпијских игара за бањолучку регију и Немања Шипка, координатор за шах Малих олимпијских игара Републике Српске. Они су истакли значај шаха као спорта, који развија концентрацију, логичко размишљање и такмичарски дух, као и сталну подршку школама и ученицима у промоцији школског спорта. Свечани први потез, који је означио почетак такмичења, заједнички су повукли директор школе Синиша Рендић и Горица Билак Моцоња. Узбудљиве и напете партије биле су обиљежје током такмичења, а због изузетне изједначености, побједник је морао бити одлучен тек након неколико разигравања – продужетака. Након драматичне завршнице, побједничку титулу освојила је екипа наше школе, која се тиме пласирала на Републичко такмичење. Млади шахисти показали су знање, упорност и спортско понашање. Честитамо нашој шаховској екипи и желимо им много успјеха на Републичком такмичењу, које би требало да буде одржано почетком фебруара у Бијељини! За нашу шаховску екипу играју: Себастиан Чолић, Алексеј Бањац, Вук Кршић, Филип Кршић, Јован Момчиловић и Марија Вукоје. У четвртак, 20. новембра 2025. године, наша школа имала је част да буде домаћин завршнице Општинског такмичења у шаху, у оквиру Малих олимпијских игара Републике Српске (МОИ РС). У завршници су учествовале шаховске екипе из четири школе: ЈУ ОШ “Доситеј Обрадовић”, ЈУ ОШ “Бранко Радичевић”, ЈУ ОШ “Петар Петровић Његош” и ЈУ ОШ “Бранко Ћопић”. Завршници је претходио лигашки дио такмичења, са девет екипа, у којем је наша шаховска екипа остварила седам побједа и један пораз. Догађају су присуствовали и представници Града Бања Лука, као и координатор Малих олимпијских игара за бањолучку регију Велибор Видовић. У изузетно јакој конкуренцији, након побједе у полуфиналу над екипом ЈУ ОШ "Петар Петровић Његош", наша шаховска екипа је у финалу побиједила и екипу ЈУ ОШ "Доситеј Обрадовић" и тако заузела 1. мјесто. Овим великим успјехом наши ученици су се пласирали на Регионално такмичење. За нашу шаховску екипу наступили су: Себастиан Чолић (IX9), Алексеј Бањац (VI9), Марија Вукоје (VIII8), Вук Кршић (VIII5), Филип Кршић (VI3) и Јован Момчиловић (V8). Честитамо нашим младим шахистима и њиховом наставнику Драгану Ђурићу на оствареном резултату и желимо им пуно успјеха у наставку такмичења! |
Све вијести (по годинама и категоријама)
Претражи по категоријамаКатегорије вијести
📄
Све категорије
📔
братимљење
📔
видео записи
📔
донације
📔
едукација наставника
📔
Екскурзије
📔
излети
📔
изложбе
📔
Интервју
📔
информације
📔
конкурси
📔
ликовни радови
📔
Малци радозналци
📔
манифестације
📔
матуранти
📔
награде
📔
наступи
📔
обавјештења
📔
одликовања
📔
организоване посјете
📔
Подкаст
📔
посјете
📔
правилници
📔
предавања
📔
примјери добре праксе
📔
Приредбе и свечаности
📔
пројекти
📔
промоције књиге
📔
радионице
📔
радови на школи
📔
Савјет ученика
📔
Сајам
📔
Сајам
📔
сарадња са локалном заједницом
📔
сарадња са родитељима
📔
семинари
📔
такмичења
📔
угостили смо
📔
хуманитарне акције
📔
Школа у природи
📔
школске активности
Претражи вијести по годинамаАрхива вијести
June 2026
May 2026
April 2026
March 2026
February 2026
January 2026
December 2025
November 2025
October 2025
September 2025
August 2025
June 2025
May 2025
April 2025
March 2025
February 2025
January 2025
December 2024
November 2024
October 2024
September 2024
August 2024
June 2024
May 2024
April 2024
March 2024
February 2024
January 2024
December 2023
November 2023
October 2023
September 2023
August 2023
June 2023
May 2023
April 2023
March 2023
February 2023
January 2023
December 2022
November 2022
October 2022
September 2022
August 2022
June 2022
May 2022
April 2022
March 2022
February 2022
January 2022
December 2021
November 2021
October 2021
September 2021
August 2021
June 2021
May 2021
January 2021
December 2020
October 2020
September 2020
June 2020
May 2020
April 2020
March 2020
February 2020
January 2020
December 2019
November 2019
October 2019
September 2019
August 2019
July 2019
May 2019
April 2019
March 2019
February 2019
December 2018
November 2018
October 2018
September 2018
May 2018
March 2018
February 2018
January 2018
December 2017
October 2017
June 2017
April 2017
November 2016
January 2016
October 2015
April 2014
May 2013
Access Octomono Masonry Settings
|
